Shopping cart

Kavanoz Kapağı Açma Yöntemleri

Kavanoz kapağını açmak için uygulanan yöntemler arasında kavanozun hava almasını sağlamak yer alır. Kavanozun hava alması sağlandıktan sonra kapağın açılabilmesi oldukça kolay bir seviyeye getirilir. Yüksek miktarda güç uygulamak yerine stratejik hareket etmek her zaman daha sağlıklıdır. Kavanoz kapağı açılırken kapağın kilitli olup olmadığına da bakmak gerekir. Kilitli olan kapağı açmak için öncelikle kilidi açmak için gereken adımların izlenmesi gerekir. Kavanoz kapağında eğer kilit yok ise bu durumda belirtilen yöne doğru çevrilerek kapağın açılması sağlanabilir. Kavanoz kapağını açmak için uygulanacak yöntemler genellikle kavanoz etiketlerinin arkasında yer alır. Etiketi olmayan kavanozları açarken ise belirtilen yöntemleri kullanarak kavanozun kapağını açmak mümkündür.

Kavanoz Nedir?

Kavanoz genellikle kumdan elde edilen bir üründür. Ham madde olarak toprağın kullanılması ile de karşılaşılır. Kavanozların büyük bir oranı camdır ve geri dönüştürülebilir ürünlerdir. Özellikle ürün, gıda ve benzeri maddeleri saklamak için kullanılırlar. Genel kullanım alanları mutfaklar ve dolayısıyla gıda korunması ve saklanması olsa da farklı amaçlar ve ürünler için kullanıldığı da olur. Kavanozun ham maddesine göre kapak modelleri de bulunur. Bu modeller genellikle teneke olarak bilinen maddeden olabileceği gibi cam ya da plastik de olabilir.

Kavanoz Kapağı Nasıl Açılır?

Kavanoz kapağını kolayca açmak için kullanılan birtakım yöntemler bulunur. Bu yöntemler arasında en sık uygulanan metot, kavanoz kapağının hava almasını sağlamaktır. Hava alması için ise genellikle üzerinde yer alan kilidin açılması gerekir. Kavanoz ve kapak arasında hava alınacak bir boşluk yaratıldıktan sonra kolaylıkla kavanoz kapağı açılabilir. Kavanoz kapağını açmak için kullanılan bu yöntem, kısa sürede kavanozun açılmasını sağlayacaktır. Eğer kapağı çevirerek hava alanı oluşturulamıyor ise bu durumda kavanoz ile kapak arasına ince ama güçlü bir madde (bıçak ya da çatal benzeri bir ürün) yerleştirilerek kavanoz kapağının kenarı gevşetilebilir. Oluşan bu gevşeklik ise havanın içeri girmesi için yeterli alanı sağlayacaktır. Ardından kapağın açılış yönünde çevrilmesi ile kapak kolaylıkla açılır.

Konserve Kapağı En Kolay Nasıl Açılır?

Konserve kapağını açmak için kullanılan bazı yöntemler bulunur. Bu yöntemler arasında en çok mühürlenen alanın açılması yer alır. Mühürlü alanın yukarı doğru kaldırılması ile konservenin kapağı açılmaya başlar. Burada önemli olan konservenin kapağının ne kadar açılacağına karar vermektir. Ani bir hareket yapılır ise konserve kapağı en sonuna kadar açılır ve bu neden ile de tekrar kapatılması mümkün olmaz. Biraz boşluk oluşturulmak isteniyor ise bu durumda küçük ve sakin hareketler ile mührün yukarı kaldırılması gerekir.

Plastik Kavanozun Kapağı Nasıl Açılır?

Plastik kavanoz kapağını açmak için su yöntemi kullanılabilir. Tüm metotlar denenmesine rağmen hala kavanoz kapağı açılamıyor ise bu durumda kavanozun sıcak ya da ılık bir su içerisine koyularak bir süre bekletilmesi yeterli olacaktır. Isındığı için gevşemeye başlayan plastik kapak, küçük bir güç uygulanması ile hemen açılacaktır.

Sıkışmış Kavanoz Kapağı Nasıl Açılır?

Sıkışmış kavanoz kapağını açmak için uygulanan yöntemlerden biri yağ yöntemidir. Tereyağı ya da sıvı yağ ile kavanoz ve kapağın birleşme noktasının yağlanması gerekir. Ardından yağlanan bölgenin küçük hareketler ile gevşetilmesi ve ardından tek harekette açılması mümkündür. Sıkışmış kavanoz kapağını açmak için en sık uygulanan yöntemlerden biri yağlama yöntemidir. Bu yöntem ile sıkışan ve açılması zor olan kavanoz kapakları kolayca açılır.

Lastik Eldiven ile Kavanoz Kapağı Nasıl Açılır?

Lastik eldivenle kavanoz kapağı açmak mümkün olan bir durumdur. Lastik eldivenlerin yapışkan özelliği ile sıkışan tüm kapaklar kolayca açılabilir. Ele giyildikten sonra bir el ile kavanozun sıkı sıkı tutulması gerekir. Eldiven olan el ile de kapağın çevrilmesi, kavanozun açılmasını sağlar.

Streç Film Kullanarak Kavanoz Kapağı Açılır Mı?

Streç filmle kavanoz kapağı açmak mümkün olan işlemlerden biridir. Kavanoz kapağını açmak için uygulanan yöntemler arasında streç film ya da plastik poşet uygulaması da bulunur. Kavanozun kapağını kapatmadan önce ağız kısmına geçirilecek olan streç film, daha sonra kapağın daha kolay açılmasını sağlayacaktır. Kavanoz kapağını açmak için uygulanan bu yöntem en kolay yöntemlerden biridir ancak sadece daha önce açılan kavanozlar için uygulanabilir.

210 cc cam kavanoz
500 cc boru tipi kavanoz
370 cc bogumlu kavanoz
5l cam kavanoz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kaliteli

Ürünler

Haritada Sahil Ticaret :

Copyright © 2021. Zebra Creative Agency Tüm haklar saklıdır.