Ara
Close this search box.

0532 281 99 95

5 Pratik Cam Silme Yöntemi

Cam en kolay iz bırakmadan nasıl silinir?

Cam temizliği doğru yöntemler ile yapılmadığında temizlenmesi daha zor ve kirlenmesi ise daha hızlı olacaktır. Cam silme için önerilen püf noktalara dikkat edildiği takdirde daha kolay ve uzun süreli bir sonuç elde edilir.

Cam Temizlemenin Püf Noktaları Nelerdir?

Püf nokta doğru malzemelerin kullanılmasıdır. Cam silerken kullanılan bez, temizleyici ürün ve silme yöntemi önemlidir. 

Bir diğer püf noktalarından biri ise kullanılan beze özen göstermektir. Kirli ya da çok fazla tüy içeren bezlerin kullanılmaması önerilir. Aynı zamanda evcil hayvanların yer aldığı evlerde cam temizliği yapılırken, evcil dostları düşünmek ve kimyasal maddelerden uzak durmak da öneriler arasında bulunur.

Pratik Kolay Cam Temizleme Yöntemleri

1- Mikrofiber Bez İle Cam Temizleme

Temiz su ile nemlendirilmiş mikrofiber bez, cam yüzeylerdeki lekeleri ve kirleri iz bırakmadan temizlemenin etkili bir yoludur.

İlgili ürünler için tıklayın.

2- Beyaz Sirke ve Su Karışı

Eşit oranlarda beyaz sirkeyi suyla karıştırarak elde ettiğiniz çözeltiyi kullanabilirsiniz. Bu karışım, cam yüzeylerdeki izleri giderir ve parlak bir sonuç bırakır.

3- Limon Suyu Kullanma

Limon suyu, cam yüzeylerdeki yağ ve lekeleri çıkarmak için doğal bir temizleyicidir. Limon suyu ile nemlendirilmiş bir bez kullanarak camı silin.

4- Bulaşık Deterjanı ve Şampuan Kullanma

Bulaşık deterjanı ve şampuan, cam yüzeylerde düzgün bir temizlik sunar. Her ikisi de cam yüzeylerdeki kir, toz ve yağları çözmeye yardımcı olur. Ayrıca, cam yüzeylere parlak bir görünüm kazandırır.

Ancak, bulaşık deterjanı ve şampuanı cam yüzeyleri temizlerken dikkatli kullanmak önemlidir. Fazla deterjan veya şampuan kullanmak, cam yüzeylerde kalıntı bırakabilir.

5- Gazete Kullanma

Eski bir gazete sayfası, su veya temizlik solüsyonuyla nemlendirildikten sonra cam yüzeyleri iz bırakmadan temizlemek için kullanılabilir. Gazete, camın parlak ve temiz görünmesine yardımcı olur.

Cam silen teknolojik robot camı siliyor

Cam Silmede Teknolojiyi Kullanma

Cam bardak,kavanoz veya cam şişe temizlemede yukarıdaki yöntem ve teknikleri kullanmak çoğu zaman mantıklı olabilir.Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte cam silme robotları ve aparatları temizlikte oldukça iyi sonuçlar çıkarmaktadır.Eğer teknolojiden faydalanmak ve büyük cam balkon veya diğer cam eşyalarını temizlemek istiyorsanız sizler için tavsiye ettiğimiz ürün türlerini kullanabilirsiniz.

1- Cam Silme Robotları

Cam silme robotları cam silme işleminde en az efor harcayacağınız aletlerdir.Temizlik fırçaları,fiyat ve temizleme robotunun diğer özellikleri göz önünde bulundurarak bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

2- Cam Silme Aparatları

Cam silme aparatları silme işleminde iş yükünüzü çok fazla azaltabilecek yöntemlerden biridir.Ancak bu aletlerden birini alırken, aparatın ve cam yüzeyinin boyutu , aparatın ağırlığı ve aparatın temizlik yüzeyinin kalitesini göz önünde bulundurmalısınız. 

3- Buharlı Temizleyici

Buharlı temizleyiciler, kimyasal madde kullanmadan cam yüzeylerdeki kirleri ve izleri çıkarmak için etkili bir seçenektir. Ayrıca, bu yöntem bakteri ve mikropları da öldürmektedir.

Telefon İletişim